Úvod Základní škola Erasmus Erasmus - Česká republika - Stráž nad Nisou - 2019

Erasmus - Česká republika - Stráž nad Nisou - 2019

Od 13.5 do 17. 5. hostily naši žáci 6. a 7.tř. své kamarády z Itálie, Španělska, Portugalska a Německa ve svých rodinách. Slavnostní zahájení se konalo v prostorách Krajské knihovny v Liberci za přítomnosti 24 žáků naší školy, 23 řáků z cizích zemí a 15 učitelů. Naše přátele uvítala Mgr. M.Linková, Mgr. J.Trčálková, Ing. E.Petrová a starostka obce D. Kysilková. Další dny si žáci vyzkoušeli výuku na naší škole, kde představovali své země a jejich tradice, další dny se nesly v duchu techniky. Žáci navštívili IQ Landii, vysílač Ještěd. Výletovalo se do Českého ráje, do liberecké ZOO . Poslední den se konala party na zahradě školy, kde rodiče přinesli pohoštění, opekli jsme si špekáčky, tančili, hráli fotbal a pingpong. Nakonec dětem vůbec nepřišlo divné, že se vše odehrává v angličtině. Při loučení ukápla nejedna slza...