Úvod Mateřská škola Informace pro rodiče

Lyžařský výcvik

V termínu od 18. do 22.1.2021 se měl konat lyžařský výcvik pro děti naší mateřské školy (od 4 let) na Bedřichově. Vzhledem k současné situaci se výcvik neuskuteční. Pokud by došlo ke zlepšení situace, je možné, že se výcvik uskuteční v pozdější době. O této skutečnosti byste byli včas informováni.

Vážení rodiče,

v této epidemiologické situaci upozorňujeme na dodržování veškerých hygienických opatření v MŠ (roušky, dezinfekce rukou u vstupu do MŠ, nevstupovat do prostor pro děti, minimalizovat počet osob a délku pobytu v šatnách). Vzhledem k tomu, že se Covid-19 vyskytl u našich zaměstnanců a další děti i zaměstnanci jsou v současné době v karanténě, zvažte délku a nutnost pobytu Vašeho dítěte v MŠ samozřejmě podle Vaší aktuální situace.

Je Vaše dítě dobře připraveno na školu?

Vyzkoušejte zdarma novou verzi nástroje Rodičovský dotazník školní zralosti ... pro rodiče předškoláků starších 5 let

Desatero pro rodiče předškoláků

Vážení rodiče, v dokumentech ke stažení najdete informace, co by mělo dítě v předškolním věku zvládat před nástupem do ZŠ.

Kroužky v MŠ

Vážení rodiče, děti do kroužků můžete přihlásit, ale vzhledem k současné situaci nemůžeme sdělit, od kdy kroužky budou uskutečňovány.

Důležité pokyny pro zákonné zástupce dětí a osoby vstupující do MŠ

Do MŠ nemají přístup osoby s příznaky infekčního onemocnění

Osoby vstupující do MŠ mají ústa a nos zakrytá rouškou, dodržují odstup 2 m, u vchodu provedou dezinfekci rukou

Příchod dětí do MŠ je od 6,30 do 8 hodin. Děti vyzvedávejte v době od 12 do 12,30 hodin nebo od 14,30 do 16,30 hodin. Ponechávejte děti v MŠ na dobu nezbytně nutnou

Nenoste do MŠ vlastní hračky

V šatnách pobývají zákonní zástupci po dobu nezbytně nutnou, do pobytových prostor pro děti nemají přístup

Každému dítěti uložte do šatnového boxu roušku v uzavíratelném sáčku se jmenovkou pro případ výskytu onemocnění

Při příznacích onemocnění (kašel, teplota) budete neprodleně informováni a vyzváni k co nejrychlejšímu odchodu dítěte z MŠ.

Co potřebují děti při nástupu do MŠ

• bačkůrky s pevnou patou nebo pevnou zdravotní obuv (z bezpečnostních důvodů ne pantofle)
  • pláštěnku a holínky
  • pyžamo nebo noční košilku
  • náhradní věci do tašky v šatně (tričko, tepláky, spodní prádlo, ponožky)
  • oblečení do třídy (jiné než na pobyt venku)
  • oblečení na pobyt venku, u kterého nebude vadit případné ušpinění na procházce nebo na zahradě
  • zubní  kartáček, zubní pastu, čtvrtletně 1 balení papírových kapesníčků
  • děti z Mravenců a Sluníček sportovní obuv na cvičení v tělocvičně (sálová obuv se světlou podrážkou)

Nový účet pro zasílání platby stravného v MŠ

Vážení rodiče, upozorňujeme na změnu v platbách: od 1.9.2020 posílejte platby za školné a stravné v jedné částce (tj. 1480,- Kč) na účet 20108 - 986011389/0800 pod stávajícím variabilním symbolem stravného a pro nově přijaté děti pod variabilním symbolem, který rodiče obdrží na schůzce před nástupem do MŠ. Rodiče dětí v posledním roce předškolní docházky prosíme o platby pouze stravného ve výši 780,- Kč a dětí s odkladem školní docházky ve výši 820,- Kč (školné tyto děti neplatí). K platbám uvádějte VŽDY jméno dítěte.