Úvod Mateřská škola Informace pro rodiče

Informace pro rodiče

Digitalizujeme školu

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Digitalizujeme školu v rámci Národního plánu obnovy. Prostředky na Digitální učební pomůcky jsme využili  na nákup robotických pomůcek, programů a hraček s cílem vybavit děti pokročilými digitálními pomůckami  pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.  

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří v MŠ se koná na adrese Majerova 344 v úterý 18. 4. 2023 od 9,30 do 11,30 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.

Oznámení zápisu do MŠ

ke stažení

Pokyny a pravidla k lyžařskému výcviku dětí MŠ 30.1. - 3.2.2023

Děti, které mají svou výbavu, odjíždí z MŠ již v lyžařské obuvi, děti, které si boty půjčují od SKP si je nechají po celý kurz u sebe (první den přijedou ve svých botách a pak již jezdí v lyžácích, v pátek nezapomenout jim vzít zase své boty na odjezd!!!)

PODEPSAT DĚTEM LYŽE A PŘILBY SE JMÉNEM ŠKOLKY (nálepka/lihový fix), hůlky na lyže si děti neberou! Děti, které si půjčují přilbu, ať mají do ní svou kukličku a nebo čepici bez bambule!!!

Prosíme o spolupráci při ranním obouvání dětí v MŠ. Děti přiveďte do školky již oblečené na lyžařský výcvik nejlépe mezi 7,15 – 7,25 tak, abyste je mohli v klidu přezout do lyžáků. Odjezd od MŠ je v 7:40 (autobus bude přistaven cca o 15 minut dříve, kde zajišťují nástup dětí instruktoři, budou v tu dobu již v MŠ)

První den se po příjezdu v místě dovybaví děti, které si budou půjčovat výbavu u SKP. Děti se roztřídí podle výkonnosti do družstev a začne samotný výcvik rozdělený na 2 dopolední bloky…

Svačinu včetně pitného režimu vozíme s sebou z MŠ. Vzhledem k omezené kapacitě  místnosti se svačina podává na dvě až tři časově rozdělené etapy, dohodnuto vždy na místě.         

Před odjezdem do MŠ si děti srovnají lyže po družstvech, lyže zůstávají v LŠ SKP. Děti odjíždějí v lyžácích, v rozlišovacích vestách a přilbách, vše zůstane do 2. dne v šatně u Mravenců a malé šatně Sluníček na hlavní budově MŠ, kde si opět ráno děti boty nazují a vezmou si na sebe vesty a přilby. Lyže pak mají děti připravené po družstvech na svahu.

Vyúčtování: Při absenci dítěte delší než jeden den, se vrací alikvotní částka ponížená o jeden den výcviku a to i v případě nenastoupí-li dítě objednaný výcvik vůbec. Při jednodenní absenci se nevrací nic. Zapůjčení lyžařského setu /lyže, boty, přilba/ s nebo bez přilby stojí 500,- Kč /výcvik. Půjčovné se v případě nedokončení kurzu nevrací.

Pro veškeré dotazy volejte   Jaroslav Jansa    tel. 606277522     info@skipolicie.cz   www.skipolicie.cz

                               

Umístění v celostátní výtvarné soutěži

Gratulujeme dětem ze třídy Sluníček k umístění v celostátní výtvarné soutěži Hnutí Brontosaurus:

2. místo Eliška Břeňová

zvláštní cena poroty Johanka Formánková a Tomáš Havlíček.

Nabídka lyžařského výcviku

Vážení rodiče, jako každý rok nabízíme ve spolupráci s lyžařskou školou SKP Bedřichov lyžařský výcvik pro děti z naší MŠ v termínu od 16.1 do 20.1 2023.  Cena kurzu je 2.850,- Kč, za zapůjčení lyžařského vybavení po dobu trvání kurzu (boty, lyže, přilba) 500,- Kč. Kurz budete hradit převodem nejpozději do 10. 1. 2023 na číslo účtu 1000253002/5500 - do poznámek pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte - účastníka kurzu a MŠ Stráž nad Nisou. Podrobné informace o vracení peněz z různých důvodů a přesné informace o programu kurzu naleznete v tomto odkazu  http://www.skipolicie.cz/…oly  V případě že by nebylo možné ve Vašem termínu uskutečnit naplánovaný lyžařský kurz zejména z důvodu Covid omezení nebo nedostatku sněhu se vrací PLNÁ VÝŠE ZAPLACENÉ ČÁSTKY KURZU!!!! bez jakéhokoliv storna a poplatků. Kurz je určen především pro předškolní děti, kapacita účastníků je omezena. Předběžný zájem o kurz hlaste paní učitelce ve své třídě.  

Vyšetření zraku dětí

Vážení rodiče, naše mateřská škola je zapojena do projektu preventivního vyšetření zraku předškolních dětí "Koukají na nás správně". Termín vyšetření je v pondělí 17.10.2022 v 9:30 hodin. V souvislosti s plánovaným vyšetřením prosíme, aby rodiče, kteří chtějí nechat dítě vyšetřit, vyplnili a podepsali "formulář pro vyjádření souhlasu" u paní učitelky ve své třídě a v týdnu před vyšetřením uhradili v MŠ poplatek 200 Kč. Zdravotnický pracovník vám vystaví příjmový doklad o úhradě poplatku za vyšetření. Do 10 dnů od data vyšetření, obdržíte na email, který uvedli do „formuláře pro vyjádření souhlasu“ přístupový kód a postup, jak získat výsledky v elektronické podobě.

Stravování v MŠ

Vážení rodiče, pro děti v MŠ nepotřebujete ani čipy, ani přístupové kódy. Dětem se jídlo podává vždy při jejich přítomnosti ve školce.  

Navýšení ceny  obědů

Vážení rodiče,

v důsledku růstu cen potravin jsme nuceni k datu 1. 9. 2022 navýšit ceny obědů ve školní jídelně dle následující tabulky:

         

Děti MŠ

CELO 3-6

POLO 3-6

CELO 6+

POLO 6+

 

 

 

 

 

 

 

PŘESNÍDÁVKA

10,00 Kč

10,00 Kč

10,00 Kč

10,00 Kč

 

OBĚD

30,00 Kč

30,00 Kč

32,00 Kč

32,00 Kč

 

SVAČINA

9,00 Kč

0,00 Kč

9,00 Kč

0,00 Kč

 

CELKEM

49,00 Kč

40,00 Kč

51,00 Kč

42,00 Kč

 

měsíční záloha

980,00 Kč

800,00 Kč

1020,00 Kč

840,00 Kč

 

 

Ceny stravného jsou stanoveny zhruba ve středu rozpětí finančních norem v duchu platného znění vyhlášky o školním stravování. Náklady na provoz kuchyně hradí zřizovatel a platy personálu stát.

Prosíme, abyste si v předstihu nastavili trvalý příkaz pro úhradu stravného.

Děkujeme za pochopení dané situace.

Parkování u školy

Vážení rodiče,

v souvislosti se změnami parkovacích míst u školy byla vymezena zvlášť místa pro zaměstnance a pro rodiče dětí základní školy a mateřské školy. Rodiče budou moci parkovat na vyhrazených místech od 7 do 8 hodin a od 14,30 do 15 hodin na max. 15 minut. K označení budou využívat parkovací kotouček, který rodičům vydá na vyžádání třídní učitelka.

Zde  plánek dopravního značení.  

Pozvánka do školky

Zveme  vás do školky na virtuální prohlídku:  

https://youtu.be/CAZaDMEoMMA     

 Co potřebují děti při nástupu do MŠ

  • bačkůrky s pevnou patou nebo pevnou zdravotní obuv (z bezpečnostních důvodů ne pantofle)
  • pláštěnku a holínky
  • pyžamo nebo noční košilku
  • náhradní věci do tašky v šatně (tričko, tepláky, spodní prádlo, ponožky)
  • oblečení do třídy (jiné než na pobyt venku)
  • oblečení na pobyt venku, u kterého nebude vadit případné ušpinění na procházce nebo na zahradě
  • zubní  kartáček, zubní pastu, čtvrtletně 1 balení papírových kapesníčků
  • děti z Mravenců a Sluníček sportovní obuv na cvičení v tělocvičně (sálová obuv se světlou podrážkou) - od října