Úvod Družina

Aktivity během distanční výuky - listopad

Milí rodiče, vzhledem k situaci, která brání dětem navštěvovat družinu, jsme se rozhodli, že Vám a vašim
dětem na stránkách družiny každý týden nabídneme nové nápady a tipy na volnočasové aktivity. Během
online výuky tráví děti mnoho času u počítačů, a tak jistě ocení trochu pohybu na čerstvém vzduchu.
Nechceme Vás více zatěžovat, veškeré aktivity jsou zcela dobrovolné. Potěší nás, pokud se s námi
budete chtít podělit o fotografie výrobků či splněných úkolů. Zasílat nám je můžete na
 nasedruzina@gmail.com

zde jsou úkoly:

/getFile/id:9869/ŠD_ukol1.jpg

/getFile/id:9868/šd_ukol2.jpg

Tyto fotografie pak naleznete zveřejněné na webu školy ve fotogalerii družiny.
Přejeme krásné chvilky. Vaše družina

ČTEME DOMA

Milá maminko, tatínku, babičko, dědečku ……….

Připojte se k projektu naší školy ČTEME DOMA. Zkuste zpomalit, vyměnit shon za chvilku s pěknou pohádkou. Zabořte se do polštářů a ponořte se do krásných příběhů a pohádek, prožívejte s dětmi neznámé osudy knižních hrdinů, objevujte pohádkový svět plný kouzel, fantazie a světa, kde dobro vždy zvítězí.

Těm mladším mohou číst rodiče, ti starší si již rádi přečtou pohádku sami. Každých 14dní bude dostupná na stránkách družiny jedna nová pohádka či příběh. Děti po přečtení namalují tématický obrázek. Ke každé pohádce stačí jeden obrázek velikosti A4, ze kterého bude poznat o čem pohádka byla. Fotografie namalovaných obrázků nám posílejte na nasedruzina@gmail.com . Nejpilnější čtenáři-malíři budou odměněni na konci každého pololetí pěkným dárkem.

PROČ ČÍST

Čtení dětí s rodiči napomáhá posilovat vzájemný vztah a pouto mezi rodičem a dítětem.

Čtení  : prohlubuje koncentraci

rozvíjí paměť

rozšiřuje fantazii

podporuje abstraktní myšlení

rozvíjí logické myšlení

rozšiřuje slovní zásobu

napomáhá k tvoření vlastních úsudků

Přejeme Vám a Vašim dětem hodně příjemně strávených chvil. Zde je pohádka:  /getFile/id:10032/img20201109_19405158.pdf

Provoz ve školním roce 2020-2021

Školní družina bude ve školním roce 2020-2021 fungovat od 2.9. od 6,00 hodin.

Bezpečnost ve školní družině

S ohledem na vyšší bezpečnost dětí ve školní družině je budova školy 1.stupně od 7,30 do 7,40 uzamčena.

Představujeme vám naši školní družinu

Naše školní družina má tři oddělení. Žáci ve školní družině zažívají různé aktivity, utužují se při činnostech nová přátelství. Poloha naší obce umožňuje dětem možnost vycházek do lesa a blízkého okolí. Blízkost autobusové zastávky umožňuje přesun do nedalekého Liberce za dalšími zážitky.