Úvod Základní škola Erasmus Erasmus Days 2021

Erasmus Days 2021

Již potřetí se naše škola zapojila do oslav projektu Erasmus v rámci tzv. Erasmus Days. Evropskou pospolitost jsme oslavili prací, která se vztahovala k ochraně přírody. Šestá, sedmá i osmá třída si zvolila téma, kterému se věnovala celý den. Les, ochrana vody, kyselé deště byly pojmy, kterými se žáci zabývali. Pracovali jak ve třídě, tak v terénu a ze svých nově získaných znalostí vytvořili výstupy (v podobě plakátů či prezentací), se kterými v závěru dne seznámili své spolužáky z ostatních ročníků.

Zajímavá byla také mezinárodní práce, do které se zapojilo šest žáků. Společně se svými švédskými, německými, španělskými, rumunskými a italskými kolegy se zúčastnili on-line přednášky na téma globální oteplování, kterou vedla odbornice z italské univerzity. O svých dojmech z přednášky následně diskutovali v mezinárodních skupinách a své postřehy zaznamenávali do padletu.