Úvod Aktuality Úspěch v celostátní soutěži Pangea

Úspěch v celostátní soutěži Pangea

musil.png

Do celostátního finále matematické soutěže Pangea se letos probojoval náš žák ze čtvrté třídy Radovan Musil. Už to je velkým úspěchem, do finále postupuje šedesát nejlepších účastníků z každého ročníku, kde se účastní kolem deseti tisíc dětí. Radovan získal v celostátním finále 42. místo. Doposud se žáci naší školy nedostali do celostátního finále. Pangea je významná mezinárodní matematická soutěž, která jako jediná v naší věkové kategorii nabízí možnost potkat se ve finále se stejně starými soupeři z celé České republiky. A finálový den, který probíhá v nové budově Národního muzea, je vždy provázen skvělými zážitky, přednáškami a vystoupeními výtečných hostů.

Při dopoledním bloku v Národním muzeu se ČVUT coby partner letošního ročníku soutěže pro žáky 4. - 9. tříd prezentovalo s vlastním, hojně navštěvovaným stánkem. Další navštěvovaný stánek byl ze ZOO Praha, kde bylo možné si vzít na ruku drobné živočichy. Součástí dopoledne byla krom finálového kola také debata s Vladimírem Kořenem o natáčení Zázraků přírody a křest jeho nové knihy.

Profesor Fakulty stavební Jaroslav Pollert pak v odpoledním programu přednášek v hudebním divadle Karlín vystoupil coby bývalý reprezentant v kanoistice a mistr světa ve slalomu na divoké vodě. Kromě něj - v rámci zaměření letošního ročníku na sport a kinematografii - se prezentovali a s dětmi z celé republiky besedovali tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, fotbalista Karel Poborský, mistryně světa v ledolezení a chovatelka ledních mědvědů v pražské zoo Aneta Loužecká a hokejista Jiří Šlégr. Ten také dekoroval úspěšné řešitele medailemi, u nejmladších kategorií spolu s prof. Pollertem, u starších pak se senátorem Jiřím Růžičkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na výpis