Úvod Aktuality Burza knih

Burza knih

burza.jpg

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 11. 4. proběhne dopoledne napříč 1. stupněm naší školy burza knih. Věříme, že si děti akci užijí. Obnoví své domácí knihovničky a získají tak další podnět k podpoře čtenářství. Zároveň prověří své skryté obchodní a komunikační dovednosti.

Prosíme, aby byly tento den děti vybaveny drobnými mincemi, aby mohly nakupovat a zároveň vracet peníze při prodeji.

Průběh akce:

• V době 1. vyučovací hodiny si děti nachystají ve třídách a na chodbě 1. stupně ve dvojicích prodejní stoly s nabízenými knihami a jejich cenovkami.

• Při 2. vyučovací hodině děti nakupují. (1 z dvojice nakupuje a 2. prodává. V průběhu se střídají.)

• 3. vyučovací hodinu si děti ve svých třídách ukáží své úlovky, sdělí si zážitky a udělají si čtenářskou lekci.

Pravidla:

• Knihy prodávají děti 2. - 5. ročníku. (Prvňáci pouze nakupují.)

• Maximální počet knih k prodeji je 10 knih na žáka.

• Cena za 1 knihu je v rozmezí 5 - 50 Kč a zisk náleží prodejci.

• Knihy nelze opakovaně přeprodávat. (Pokud si někdo koupí knihu, nebude ji s vyšším ziskem přeprodávat dál.)

• Každý prodejce přinese seznam svých knih s podpisem rodičů, kteří tímto s prodejem souhlasí.

• Prodávají se knihy vhodné pro děti.