Úvod Aktuality Spolupráce školy s firmou Knorr Bremse

Spolupráce školy s firmou Knorr Bremse

kn.png

V červnu se na školu obrátila firma Knorr-Bremse s nabídkou darování 5 notebooků (2x Lenovo ThinkPad T460 a 3x Lenovo ThinkPad T450.) Jednalo se použité přístroje, ale v dobrém stavu, které byly na začátku školního roku přiděleny novým pedagogům rozrůstajícího se učitelského sboru a nahradily tak starší počítače.

Na oplátku vytvořila devátá třída pod vedením Mgr. R. Kolářové jako poděkování stylizované obrázky brzd, které paní ředitelka následně osobně předala manažerům firmy. Kresby velice zaujaly vedení Knorr - Bremse, a tak autoři obdrželi pozvání na návštěvu výrobní haly v Průmyslové zóně Liberec-Sever.

12. prosince se desetičlenné skupinky ujal vedoucí cvičného provozu Jiří Šámal a nejprve nám pustil prezentaci o historii této firmy. Věděli jste, že byla založena již roku 1905 inženýrem Georgem Knorrem? V současné době je předním světovým výrobcem brzdových systémů pro vlaky a nákladní automobily a její výrobky používají i nejrychlejší vlaky na světě - TGV a Šinkansen.

Poté jsme se přesunuli přímo do výrobní haly, kde jsme zhlédli jednotlivé etapy výroby brzd. Nakonec nás čekala cvičná výrobní linka, kde si žáci mohli vyzkoušet práci, kterou dělají zdejší zaměstnanci. Nutno dodat, že všichni byli velmi šikovní a jistě by zde uplatnění našli!

Exkurze byla velice zajímavá a žáky velmi potěšilo, že jejich výtvory zdobí nástěnku v prostoru cvičné výrobní linky. Doufáme, že v započaté spolupráci budeme pokračovat i v budoucnu.

Mgr. Renáta Kolářová