Úvod Aktuality Zapojení školy do programu 4.3 Libereckého kraje

Zapojení školy do programu 4.3 Libereckého kraje

ppp.jpg

Naše škola se zapojila do programu Libereckého kraje  4.3 Specifická primární prevence rizikového chování a zorganizovala školení žáků v oblasti primární prevence rizikového chování.

Vzhledem k situaci, kdy žáci vlivem pandemické situace byli vystaveni omezení sociálních

kontaktů a došlo u některých k projevům psychického oslabení, snažili se předejít

prohlubování této situace pořádáním různých besed a školení, kde byli žáci konfrontováni

s různými typy závislostí a jiných forem nezdravého životního stylu. Žáci absolvovali besedy a školení zaměřená na prevenci rizikového chování,  s poukazem na nebezpečí pasivního kouření s důrazem na ochranu vlastního zdraví, porozumění a utvrzování respektu vůči druhým,  nebezpečí na internetu, povzbuzení k uvědomění si vlastní hodnoty,na různé druhy látkových a nelátkových závislostí, uvědomění si okolního vlivu,včetně médií, na ideál krásy, představy žáků o sexuálním životě a jejich reálné dopady na oblast partnerských vztahů a rizik spojených se sexuálním chováním.