Erasmus Days

11.
10.
Pátek - Pátek

Dne 11. října se naše škola zúčastní Erasmus Days. „Tuto kampaň iniciovala v roce 2017 francouzská národní agentura u příležitosti oslav 30. výročí vzniku programu Erasmus. V loňském roce se zapojila také Česká republika (a hned se zařadila mezi nejaktivnější země). Zatímco v roce 2017 se Erasmus Days zúčastnilo 11 evropských zemí, které zorganizovaly zhruba 650 akcí, v minulém roce se počet zapojených zemí zvýšil na 39 a akcí se konalo přes 1400. Letos převzala záštitu nad kampaní Evropská komise.“

Program bude realizován pro pátý, šestý, sedmý a osmý ročník.

Organizace dne:

Na žáky čekají čtyři vyučovací hodiny plné zážitků, které pro ně připraví účastníci programu hEre We aRe. Postupně navštíví hodiny věnující se zvykům, kultuře, jídlu apod. v Portugalsku, Itálii, Německu a Španělsku. Dozví se tak spoustu nových informací, které jim navíc zprostředkují jejich vlastní spolužáci.

Pátou a šestou vyučovací hodinu se 7. a 8. ročník zúčastní přednášky Martina Fišera z Odboru komunikace o evropských a institucionálních záležitostech Úřadu vlády České republiky, který náš den dalšími informacemi o zmíněných zemích zastřeší. 5. a 6. ročník se učí dle rozvrhu.

Citace: https://www.naerasmusplus.cz/cz/o-programu/erasmus-days-2019/