Úvod Aktuality Přehled všech akcí MŠ - Sluníčka - Projektové dny ve škole

7.-28.
1.
Pátek - Pátek

Cílem blokového programu je vést děti k předcházení vzniku odpadů, společně hledat, jaké konkrétní možnosti mají a co mohou samy udělat. Ve spolupráci s ekologickou stanicí Střevlík se věnujeme tématům, která se dětí přímo dotýkají a mohou je ovlivnit (plýtvání potravinami, zpracování bioodpadu, prodloužení životního cyklu vlastních věcí – hraček a oblečení). Program se skládá ze čtyř vzájemně navazujících bloků (každý lednový pátek dopoledne), zahrnujících motivační příběh, různé aktivity rozvíjející, jak můžeme předcházet vzniku odpadů, seznámení s žížalami a (vermi)kompostováním, tvořivé dílničky praktických výrobků z odpadových materiálů. Závěrečný blok je věnován reflexi a současně šíření myšlenek dál, do rodin či dalším dětem. Podmínkou účasti je aktivní spolupráce MŠ, 1. blok probíhá ve Střevlíku v Hejnicích.