Úvod Aktuality Přehlídka dětských recitátorů

Přehlídka dětských recitátorů

recit.jpg

10. února proběhlo na naší škole školní kolo soutěže v recitaci. Vítězové postoupili do okresního kola, které proběhlo ve dnech 3. a 4. března 2022 .

Dětská recitace je nedílnou součástí celostátní přehlídky Dětská scéna. Interpretace  literárních textů, ať už básnických či prozaických, je nejen uměleckou disciplínou podporující  tvořivost, vystupování na veřejnosti, kultivovaný projev a vztah k umělecké literatuře, ale také  činnost objektivně podporující čtenářskou gramotnost. Soutěž má přímou vazbu na výuku  českého jazyka a literatury na základních školách a víceletých gymnáziích.

Porotu v tomto roce omladilo několik nových odborníků na literárně dramatickou výchovu z řad lektorů a pedagogů, studentů či čerstvých absolventů DAMU.

Gratulujeme Magdalénce Zrníkové (2.třída), která nás úspěšně reprezentovala v I. kategorii (žáci 2.-3.tříd), porotě se líbila a postupuje do krajského kola.