Úvod Aktuality Informace k provozu školy od 21. února 2022 (vzhledem ke Covid – 19)

Informace k provozu školy od 21. února 2022 (vzhledem ke Covid – 19)

S účinností od 18. 2. 2022  se ruší mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování ve školách.

Od pondělí 21. 2. 2022 se již nebudou ve škole testovat žáci ani zaměstnanci. Veškeré povinnosti, které plynuly z těchto mimořádných opatření se s účinností od 19. 2. 2022 ruší bez náhrady.

Ruší se:

• povinnost školy informovat KHS o pozitivním testu žáka,
  • poskytovat KHS seznamy žáků, kteří byli určeni jako rizikový kontakt,
  • povinnost rodičů nahlašovat škole pozitivní PCR test svých dětí.

Nadále platí:

• žák, který má příznaky akutního infekčního onemocnění by neměl chodit do školy.
  • V případě, že žák vykazuje příznaky akutního onemocnění, nemůže jej škola vpustit do výuky, neboť i nadále platí povinnost školy žáka oddělit od ostatních žáků.
  • Škola v takovém případě bude informovat rodiče, aby si žáka vyzvedli a odvedli domů, popřípadě aby s jejich souhlasem opustil školu samostatně.

Nadále také bude platit mimořádné opatření k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu.

• Každá osoba (žáci, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZ ČR.
  • Žáci při vyučování, kdy jsou usazeni, ochranný prostředek zakrytí dýchacích cest mít nemusí
  • Z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou plošně vyjmuty:
    • žáci s poruchou intelektu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,

žáci, kteří nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest a jsou schopni tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tito žáci jsou však povinni mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle tohoto opatření, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že dotyčný žák nemůže mít nasazen žádný ochranný prostředek dýchacích cest.