Úvod Aktuality Logická olympiáda

Logická olympiáda

lo.png

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Do této matematické soutěže se letos z naší školy přihlásilo 6 žáků z třetí a páté třídy. Účast tedy byla v kategorii A - žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).

Do konce září probíhala registrace do soutěže a v říjnu základní kolo v této kategorii. V základním kole soutěžící vyplňovali krátký on-line test. Délka testu byla pro tuto kategorii 30 minut. Nejlepší řešitelé z kategorií A postoupili do krajského kola, které proběhlo 5. listopadu na Technické univerzitě v Liberci. Z naší školy postoupil do krajského kola Karel Janoušek z 5. třídy, který se z počtu 47 účastníků umístil na krásném 17 místě. K tomuto úspěchu mu moc blahopřejeme.

Ráda bych poděkovala všem, kteří se do této soutěže zapojili. Doufám, že se dalšího ročníku Logické olympiády opět zúčastní a přibydou k nim z naší školy i další žáci.

Mgr,I,Kellerová