Jeden svět na školách

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Již od roku 2001 přispívá k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe. Výukové materiály reagují na situaci ve společnosti a aktuální výzvy u nás i ve světě. Kladou mimořádný důraz na praktickou využitelnost poskytnutých materiálů, a proto všechny vznikají ve spolupráci s učiteli. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit jsou přinášeny do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnují se lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoho dalším tématům.

O pravdu?

Jedná se o projekt Jednoho světa na školách, který se zabývá různými mediálními tématy. Projekt je určen především žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol. Při jejich zpracování byl kladen důraz na hravost a vizuální atraktivitu, které mají žáky více zaujmout. Doprovází je texty, které přináší základní informace k tématům jednotlivých plakátů spolu s odkazy na výukové aktivity, které si naši žáci vyzkouší 9. 11., kdy naši školu navštíví novinářka Marie Bastlová. Paní Marie Bastová vystudovala žurnalistiku a práva. Začínala na Lidovkách.cz jako sportovní redaktorka. Od roku 2007 se zabývá politikou, nejprve v Lidových novinách, pak v Hospodářských novinách. Od roku působí 2016 v Českém Rozhlase. Získala novinářskou Křepelka pro mladé novináře a čtyřikrát po sobě nominaci na Novinářskou cenu. Bohužel, zatím jen nominaci...